Amazon Crucible

Amazon Crucible ile 20 Mayıs’ta oyun dünyasına dönüyor

Oyun sektörünün hızla büyümesini fırsat olarak gören şirketlerden biri olan Amazon, kendine pastada bir pay yaratmak için yatırım yapmaya devam ediyor. Crucible arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz rekabetçi bir shooter oyunu ve 20 Mayıs’ta ücretsiz olarak Steam üzerinden piyasaya sürülecek.

Crucible son zamanların en popüler diğer oyunları gibi takım bazlı rekabetçi bir shooter oyunu. Oyundaki farklı modlar PvE ve PvP türlerini destekliyor. Oyunun 20 Mayıs’ta yayınlanması ile birlikte Heart of the Hives, Harvester Command ve Alpha Hunters isminde üç farklı oyun modu da oyuncularla buluşacak. Heart of the Hives dört kişilik iki takımın oyundaki boss’ları öldürmesi ile kazanacakları kalpler üzerine kurulu bir sistem. Harvester Command 8 kişilik iki takımın capture the flag dinamikleriyle birbiriyle kapıştığı bir oyun modu. Son olarak Alpha Hunders ise bir diğer Battle Royale türü olarak karşımızda duruyor. Diğer oyunlardan tek farkı ise ikişer kişilik 8 takımın mücadele edecek olması.

Oyunda seçebileceğiniz ve tecrübe puanları kazandıkça geliştirebileceğiniz toplamda 10 karakter yer alacak. Oyunun geliştiricisi Relentless Studios bu farklı karakterlerin, farklı tarzdaki oyunculara hitap edeceğini öne sürüyor. Oyunun resmi sosyal medya hesaplarından yapılan oyun tanıtım paylaşımını hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Amazon daha önce de oyun dünyasına yatırım yapmış ve yalnızca mobil platformlar için geliştirilmemiş olan ilk oyunu The Grand Tour Game’i geçtiğimiz yılın hemen başında PlayStation 4 ve Xbox One için yayınlamıştı. The Grand Tour Game Metacritic gibi sitelerde oldukça düşük puanlar almış ve kayıtlara bir başarısızlık öyküsü olarak geçmişti. Buna ek olarak Amazon’un The New World isminde bir MMORPG oyunu üzerinde çalıştığını, ancak bu oyunun Korona Virüsü sebebiyle ertelendiğini biliyoruz.

Crucible’ı nasıl ve nereden oynayabilirsiniz?

Crucible’ı oynamak için oyunun yayınlanacağı tarih olan 20 Mayıs’a kadar beklemeniz gerekiyor. Oyun Steam üzerinden ücretsiz olarak yayınlanacak. Şimdiden oyunu istek listenize ekleyebilir ve çıktığında bildirim alabilirsiniz. Amazon’un bu seferki girişiminde başarılı olup olmayacağını hep beraber göreceğiz.

Cities: Skylines ve Democracy 3 üzerine doktora yapıyor. Online oyun oynarken farklı karakterlerin personalarına bürünmek kadar keyif aldığı bir şey yok.