The Witcher serisinin yeni oyunu

The Witcher serisinin yeni oyunu geliyor

CD Project Red, The Witcher serisinin yeni oyununun yapım aşamasının başladığını duyurdu. 2020’nin sonundan itibaren Cyberpunk 2077 ile adını sıkça (ve olumsuz yönde) duyduğumuz şirket adını temize çıkarma peşinde!

Dün akşam Twitter’a bomba gibi düşen haber ile birlikte CDPR’ın yeni bir Witcher oyunu geliştirmekte olduğunu öğrendik. The Witcher serisinin internet sitesinden yapılan kısa açıklamaya göre serinin yeni oyunu REDengine yerine Epic Games’in geliştirdiği Unreal Engine 5 ile geliştirilecek. REDengine’in ise hala geliştirilmeye devam eden Cyberpunk 2077 ek paketleri için kullanılmakta olduğu belirtildi. Ayrıca yapılan açıklamada oyunun çıkış tarihine veya hangi platformlar için geliştirildiğine dair bir bilgi yer almadı.

The Witcher serisinin devam oyunu için CD Project Red ile Epic Games arasında başlayan bu ortaklık bazı soru işaretlerini de beraberinde getirdi. Örneğin, CD Project Red yeni oyunun sadece Epic Games Store üstünden satılıp satılmayacağını bir yanıt tweet’inde belirtti.

SaniyedeKare ekibi olarak Cyberpunk 2077’yi yıllarca takip etmiş, oyunu çekilişle bir takipçimize ön sipariş ile hediye etmiş ve oyunla ilgili haberleri son ana kadar sizlere aktarmıştık. Oyunun çıkışının ardından yaşadığımız hayal kırıklığını bu konuda Kasım 2020’den beri bir şey yayınlamamış olmamızdan tahmin edebilirsiniz. Bu yüzden son oyunu bittiğinde bizleri ayakta alkışlatan The Witcher serisinin yeni oyununa dair haberleri parmaklarımızı çaprazlayarak yazacağız.