blizzcon 2018

Blizzcon 2018’den Öne Çıkan Haberler ve Fragmanlar

Blizzard, sevenlerinin merakla beklediği Blizzcon 2018 2-3 Kasım 2018’de Kaliforniya’da gerçekleşti. Spoiler vermek gerekirse, konferans sıkı takipçiler için hüsran dolu oldu. Biz de öne çıkan haberleri ve yayınlanan fragmanları bir araya getirdik.

Aslında konferansın özeti ve nasıl geçeceği açılış gününde yapılan duyurularda ortaya çıktı. Hatta ilk günün ardından birçok oyunsever tepkilerini Twitter üzerinden dile getirdi. Ayrıca Blizzard’in oyunseverlere açılış gününde bir hediyesi oldu. Bizim de sosyal medya hesaplarımızdan duyurduğumuz üzere Destiny’nin yıldönümü sebebiyle Blizzard herkese Destiny 2’yi ücretsiz olarak dağıtmaya başladı. Oyunu edinmek için tek yapmanız gereken Battle.net hesabınıza 18 Kasım’dan önce giriş yapmak. Bunun dışında diğer Blizzard oyunları için öne çıkan haberler ise şu şekilde.

Warcraft 3: Reforged

Blizzard çok sevilen 2002 yapımı Warcraft 3 oyununu yeniden canlandırmaya karar vermiş. Oyun Warcraft 3: Reforged ismiyle bizlerle buluşacak. Orijinal oyunun ne kadar sevildiği düşünüldüğünde, bu haber bütün etkinliğin en büyük haberi olarak öne çıktı. Warcraft 3 Reforged orijinal oyunu yeni grafiklerle bizlerle buluşturacak. Ayrıca yapımcıların açıklamalarına göre iyileştirilmiş oynanış güncellemeleri ve yeni içerikler de bizleri bekliyor.

Diablo: Immortal

Evet, yeni bir Diablo oyunu bizlerle olacak, ancak bu kaçımızın ilgisini çeker bundan emin değilim. Bana göre konferansın en büyük hayal kırıklığı Diablo hakkındaki gelişmelerdi. Özellikle geçtiğimiz aylarda Blizzard, yayınladığı materyallerle Diablo oyuncularının beklentilerini bir hayli arttırmıştı. Blizzcon 2018’de ise mobil platformda yayınlayacakları yeni Diablo oyunu Diablo: Immortal’ı duyurdular. Bu haberin hemen ardından, aldıkları tepki çok iyi olmamış olacak ki, aslında birden fazla Diablo projesi üstünde çalıştıklarını açıkladılar. Diğer projelerin ne olduğu hakkında henüz elimizde bir bilgi yok ve Diablo: Immortal’in da takipçilerinin önemli bir kısmına hitap etmediği ortada. Hatta bu konuda Diablo 2’nin yapımcılarından Mark Kern’in tweet akışını okuyabilirsiniz.

Hearthstone Rastakhan’s Rumble

Hearthstone için Rastakhan’s Rumble isimli bir genişleme paketi yolda. Bu genişleme paketi 4 Aralık 2018’de oyuncularla buluşacak ve 135 yeni kart içerecek. Hikayeye bakacak olursak Rastakhan’s Rumble özellikle troll kartlarını içerecek. Yine de her sınıfın kendisine özel yeni kartları olacağı şüphesiz. Blizzard’in Hearthstone kartlarını pazarlama konusundaki stratejisine dair yorumumuza Doğukan’ın Twitch kanalımızdan yaptığı Hearthstone yayınlarından erişebilirsiniz.

World of Warcraft

World of Warcraft, 3 temel haber ile takipçilerini en çok sevindiren oyun oldu diyebiliriz. Öncellikle Tides of Vengeance isimli yeni güncellemesi 11 Aralık 2018’de yayınlanacak. Önümüzdeki yıl ise Rise of Azshara oyuncularla buluşacak. Bu güncellemenin ne zaman yayınlanacağı tam olarak bilinmese de bahar aylarında olması bekleniyor. Son olarak ise World of Warcraft: Classic önümüzdeki yılın yaz aylarında oyuncularla buluşacak. Orijinal oyunun geliştirilmiş bir modern versiyonu olacak bu oyun WoW aboneleri için ücretsiz olacak.

Overwatch

Overwatch için ise yeni karakterler duyuruldu. Ashe, Overwatch evrenine katılacak 29. karakter olacak. Ayrıca Echo isimli yeni bir karakterin de yapım aşamasında olduğu duyuruldu.

Starcraft II

Konferansta Starcraft II için çok fazla gelişme yer almadı. Ancak Blizzard oyunda yer alacak yeni co-op komutan Zeratul için bir fragman yayınladı. Bu konudaki gelişmelerin bu hafta detaylandırılacağını tahmin ediyoruz.

Blizzcon 2018: Hüsran

Açıkçası Blizzard bizim beklentilerimizi bu sene pek karşılayamadı. Warcraft 3 Reforged için çok heyecanlı olsak da, konferanstan önceki onca Diablo “hype”ından sonra anons edilen Diablo: Immortal Blizzcon 2018‘e gölge düşürdü gibi. Blizzcon 2018 hakkında yazarlarımızın düşüncelerini, yakında yayımlayacağımız ayrı bir makaleye sakladık.

Cities: Skylines ve Democracy 3 üzerine doktora yapıyor. Online oyun oynarken farklı karakterlerin personalarına bürünmek kadar keyif aldığı bir şey yok.