Paper Mario: The Origami King

Paper Mario: The Origami King 17 Temmuz’da Switch’e Geliyor!

Nintendo Mario serisinin yeni oyunu olan Paper Mario: The Origami King’in 17 Temmuz’da Nintendo Switch için piyasaya sürüleceğini duyurdu. Sevimli İtalyan tesisatçımız yeni azılı düşmanı King Olly ile yepyeni bir dünyada karşılaşacak. Aynı zamanda bu yeni oyunda güçleriğimizi birleştireceğimiz karakterler ve yeni özelliğimiz olan 1000-Fold Arms da tanıtıldı.

Nintendo, Mushroom Kingdom’ın (Mantar Krallığı?) yeni baş belası kötüsüne karşı savaşacağımız yeni oyunu olan Paper Mario: The Origami King’i bugün duyurdu. Yayınlanan videoda Origami, yani Japon kültürü kökenli kağıt katlama sanatı, temalı bu dünyada yaşayacağımız maceralar yayınlanan kısa bir tanıtım videosu ile tanıtıldı.

Prensesin kalesini ele geçiren ve Bowser’ın ordusunu kontrolü altına alan yeni düşmanımız King Olly’e karşı, King Olly‘nin kardeşi Olivia ve eski düşmanımız Bowser ile güçlerimizi birleştireceğiz. Yayınlanan videoda dikkat çeken bir diğer özellik ise Mario’nun sahip olacağı 1000-Fold Arms isimli özellik. Dev kollarımız sayesinde oyun dünyamızın kağıttan öğeleri ile etkileşime geçeceğiz ve etrafı yırtabileceğiz. Bu sayede hem bazı bulmacaların çözümüne hem de Nintendo tarafından oyun dünyası tasarımı konusunda bir klasik haline gelen, oyunun dört bir yanına bırakılan yüzlerce sürprizle erişebileceğiz. Paper Mario: The Origami King’de ayrıca yeni bir dövüş sistemi olacak. Bu yeni dövüş sistemi sıra tabanlı bir dövüş sistemini stratejik öğelerle birleştirecek.

Paper Mario: The Origami King, Super Mario Bros serisinin 35. yıl dönümü kutlamalarının bir parçası olabilir. Dedikodular doğruysa, Nintendo, bu kutlamalar bünyesinde klasik haline gelmiş birçok Mario macerasını içeren oyunun (ki bunların içinde Super Mario 64, Super Mario Sunshine ve Super Mario Galaxy de var) remastered versiyonlarını yayınlamayı planlıyor.

Paper Mario: The Origami King ne zaman çıkacak?

Paper Mario: The Origami King Nintendo Switch sahibi olan ve bizler gibi Mario dünyası aşığı oyuncular için onlarca saatlik yepyeni bir macera vaadediyor. Yapılan açıklamaya göre oyun 17 Temmuz 2020 tarihinde piyasaya sürülecek. Paper Mario: The Origami King’i internet sitesinden ön sipariş edebilirsiniz. Oyunla ilgili gelecek diğer haberleri ve belki de oyunun ilk incelemelerinden birisini yine internet sitemizden takip edebilirsiniz.

Cities: Skylines ve Democracy 3 üzerine doktora yapıyor. Online oyun oynarken farklı karakterlerin personalarına bürünmek kadar keyif aldığı bir şey yok.