Red Dead Redemption 2 PC'ye geliyor!

Red Dead Redemption 2 PC’ye geliyor!

read dead redemption 2 pc

PCMR’cılardan müjdemizi isteriz. Bugün yaptığı bir açıklamayla Rockstar Games, Playstation exclusive olarak çıkan Red Dead Redemption 2’nin PC’ye geldiğini teyit etti. Üstelik de tahmin ettiğinizden çok daha kısa bir zaman içinde.

5 Kasım 2019‘da, yeni bugünden tam bir ay bir gün sonra PC’ye düşeceği kesinleşen Red Dead Redemption 2’yi almak ise, biraz karışık gibi. Rockstar’ın yeni piyasaya sürdüğü Rockstar Games Launcher‘dan 9 Ekim’den itibaren önsipariş verilebilecek olan oyun beraberinde eski Rockstar oyun katalogundan iki oyunu da bedavaya getirecek. Bu oyunlar arasında Grand Theft Auto III, Vice City, San Andreas, LA Noire ve Max Payne 3 de var.

Eğer bilgisayarınıza bir başka launcher daha yüklemeye sıcak bakmıyorsanız 23 Ekim’den itibaren Epic Games Store, Greenman Gaming ve Humble üzerinden de oyunu önsipariş verebileceksiniz. Steam‘de Red Dead Redemption 2 görmek içinse biraz daha bekleyeceğiz. Aralık’ta Steam’e de düşeceği söylense de, tam bir tarih verilmiş değil.

Ne olursa olsun, Red Dead Redemption 2’nin PC’ye gelişi, konsolu olmayan PC kovboylarına şöyle uzun bir “yiihaa” çektirecek gibi.

CDPR ve Dark Souls fanboy'u. Biraz hırslı. 3 yaşında MS-DOS'tan DOOM açıp oynayan; o zamandan bu yana da eline ne geçse oynamış. Adventure türü oyunların neden öldüğünü anlayabilmiş değil. Oysa Myst, Grim Fandango, Monkey Island falan ne güzel oyunlardı... Neden doktora yapmaya çalıştığını bilmiyor.