half-life: alyx

Valve yeni VR oyununu duyurdu: Half-Life: Alyx!

Az mı bekledik seni!

Valve, bu sabah gönderdiği tweet ile yeni VR oyunu Half-Life: Alyx‘in “duyurusunun duyurusunu” yaptı. Bu perşembe akşam saat 9’da asıl duyurusu yapılacak olan oyunla ilgili henüz pek bir şey bilinmese de, en azından ismi bize ikinci oyundaki en önemli yardımcı protagonistlerden biri olan Alyx Vance’in hikayesini anlatacağını söylüyor gibi. Ayrıca bu duyurunun, Valve’in bundan neredeyse üç yıl kadar önce yaptığı “VR için üç büyük oyun yapacağız” açıklamasının ardından geldiğini söylemek lazım; yani bunun akabinde iki oyun daha beklemek yanlış olmaz.

Her ne kadar bu açıklama yıllardır Half-Life 3 bekleyen oyun dünyasını (ve ne yalan söyleyeyim, beni), Half-Life: Alyx haberi çok fazla kesmemiş olsa da, Valve’in tekrar oyun yapmaya dönmüş olması büyük umutların içimizde tekrar yeşermesine yol açtı. Steam’den gelen paracıkların ardı arkası kesilmezken yeni bir Half-Life oyunu yapılıyor olması mutluluk verici.

Half-Life: Alyx ile ilgili haberler geldikçe biz de buradan sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

CDPR ve Dark Souls fanboy'u. Biraz hırslı. 3 yaşında MS-DOS'tan DOOM açıp oynayan; o zamandan bu yana da eline ne geçse oynamış. Adventure türü oyunların neden öldüğünü anlayabilmiş değil. Oysa Myst, Grim Fandango, Monkey Island falan ne güzel oyunlardı... Neden doktora yapmaya çalıştığını bilmiyor.