Assassin's Creed Odyssey'e New Game Plus

Assassin’s Creed Odyssey’e New Game Plus modu geliyor!

Assassin’s Creed serisi, son iki seferdir oyun türünü RPG‘ye döndürmek için büyük çaba sarfetmekte. Bu çabanın karşılığını da, Assassin’s Creed II’den bile daha iyi bir oyun olarak betimlediğim Assassin’s Creed Odyssey ile almaya başladıklarını düşünüyorum.

Oyunun çıkışından bu yana Ubisoft, güncellemeler ile getirdiği yeni içerikler, haftalık event’ler ve tabi ki DLC Legacy of the First Blade (ki oyuncuları heteroseksüel ilişkiye zorladığı gerekçesiyle ciddi bir ters tepkiyle karşılaşmıştı) ile, zaten devasa olan dünyasını daha da dolu hale getirdi.

Ama belki de siz Assassin’s Creed Odyssey’e 250 saatinizi ayırdınız ve bütün yapılacakları yaptınız. Belki artık Steam’inizin dijital raflarında tozlu bir oyuna dönüşmek üzere. Tekrar oynamak istiyorsunuz, ama karakteriniz bu denli güçlenmişken, bu kadar muhteşem silahla donanmışken, bütün bunları geride bırakıp bir oyuna sıfırdan başlamak istemiyorsunuz?

O zaman Ubisoft’un sizin gibi delilere iyi bir haberi var!

New Game Plus ne içerecek?

Henüz New Game Plus’ın içeriğinin ne olacağı hakkında bir bilgi olmamakla beraber, diğer klasik NG+ modları gibi tüm upgrade’ler ve item’larınızla aynı karakter olarak oyuna baştan başlayabileceğinizi, ve buna orantılı olarak düşmanların da daha güçlü olacağını tahmin etmek çok zor değil.

İncelememizde yere göğe sığdıramadığımız Assassin’s Creed Odyssey’i henüz denemeyimlemediyseniz, bana göre 2018’in en keyifli oyunlarından birini kaçırıyorsunuz! Hoş, birkaç ay önce Ubisoft oyunlarının Steam fiyatlarını uzaya fırlattığı için sizi pek suçlayamıyorum, o ayrı.

CDPR ve Dark Souls fanboy'u. Biraz hırslı. 3 yaşında MS-DOS'tan DOOM açıp oynayan; o zamandan bu yana da eline ne geçse oynamış. Adventure türü oyunların neden öldüğünü anlayabilmiş değil. Oysa Myst, Grim Fandango, Monkey Island falan ne güzel oyunlardı... Neden doktora yapmaya çalıştığını bilmiyor.