Assassin's Creed Valhalla

Assassin’s Creed Valhalla Geliyor!

Ubisoft Assassin’s Creed serisinin yeni oyunu Assassin’s Creed Valhalla’nın tanıtım videosunu bugün yayınladı. İngiltere’nin karanlık çağları ve Viking kültürünün ev sahipliği yapacağı yeni oyun bilgisayar, PlayStation 5, PlayStation 4, Google Stadia, Xbox One ve Xbox Series X için bu yılın sonunda bizlerle olacak.

Dün artist ve illüstratör Kode Abdo’nun canlı çizimi ile yapılan yeni oyun duyurusunun ardından bugün yeni oyunun dünya premiyeri yayınlandı. Viking kültürünü ziyaret edeceğimiz Assassin’s Creed Valhalla’nın ilk görüntülerini hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Assassin’s Creed Valhalla 9. yüzyıl Avrupasında ve İngiltere’nin karanlık dönemlerinde geçecek. Oyunda Viking lideri olan Eivor karakterini kontrol edeceğiz. Eivor’u kadın veya erkek bir karakter olarak oynayabilmenin dışında karakterin saçı, dövmeleri, giysileri ve silahları da tamamen bizim kontrolümüzde olacak. Oyunun yönetmeni Ashraf Ismail’in söylediğine göre bu gibi kişiselleştirmeler Assassin’s Creed serisinde daha önce yapılmamış bir seviyede olacak. Bu yönüyle Ubisoft’un Assassin’s Creed Odyssey‘de öğrendiklerini bu oyuna aktarmasını beklemek yanlış olmaz.

Yeni Assassin’s Creed oyunu daha önce Assassin’s Creed IV: Black Flag ve Assassin’s Creed Origins’i de geliştirmiş olan Ubisoft Montreal stüdyosu önderliğinde geliştirecek. Yayınlanan videoda hikayeye dair çok fazla ipucu yer almasa da bazı noktalar dikkat çekici. Örneğin savaş sahnesi sırasında kontrol edeceğimiz karakterimiz olan Eivor, bir anlığına İskandinav mitolojisindeki bilgelik ve iyileştiricilik özellikleri ile bilinen tanrı Odin’i görüyor. Assassin’s Creed oyunlarındaki girdileri okumaktan keyif alan bizim gibi arkadaşların İskandinav mitolojisi hakkındaki bilgilerini katlayarak arttıracakları kesin. Eivor karakterinin ruhani özelliği ve bu İskandinav tanrılarına olan inancı oyunda önemli bir yer tutacak.

Ashraf Ismail’in açıklamarına göre oyunun tümü İskandinavya’da geçmeyecek. Eivor’un hikayesi bizi Norveç’teki komünitemizden alıp İngiltere’deki dört büyük krallık olan Wessex, Northumbria, East Anglia ve Mercia’ya götürecek. Ancak istediğimiz zaman vatanımız Norveç’e geri dönebileceğiz.

Assassin’s Creed Valhalla ne zaman çıkacak?

Assassin’s Creed Valhalla 2020 yılının son aylarında bizlerle buluşacak. Şu an elimizdeki tek bilgi bu olmasına rağmen Ubisoft Türkiye sosyal medya hesaplarını da açtı. Assassin’s Creed Valhalla ile ilgili duyuruları sitemizden olduğu gibi Ubisoft Türkiye’nin Facebook, Twitter ve İnstagram hesaplarından takip edebilirsiniz.

Cities: Skylines ve Democracy 3 üzerine doktora yapıyor. Online oyun oynarken farklı karakterlerin personalarına bürünmek kadar keyif aldığı bir şey yok.