Cyberpunk 2077 V

Cyberpunk 2077 Çıkış Tarihi Ertelendi

CD Projekt Red, bizleri biraz da şaşırtarak, Cyberpunk 2077 çıkış tarihini ertelediğini duyurdu. Cyberpunk 2077’nin yeni çıkış tarihi 19 Kasım 2020.

CDPR aslında yaptığı son duyurularda oyunun piyasaya hazır olduğunun sinyallerini vermişti. Dün Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarından yaptıkları duyuru ile Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihini 19 Kasım 2020’ye ertelediklerini duyurdular. Duyurunun Türkçe çevirisini de yayınlanan görselin hemen altında bulabilirsiniz.

Cyberpunk 2077 Çıkış Tarihi Ertelendi

Cyberpunk 2077’nin piyasaya çıkış tarihini 17 Eylül’den 19 Kasım’a almaya karar verdik.

Oyun yapma tarzımıza aşina olanların bildiği gibi, hazır olmayan bir oyunu piyasaya sürmeyeceğiz. “Bittiğinde hazırdır” yalnızca kulağa doğru gelen bir ifade değil, aynı zamanda eleştirilerin odak noktası olsak bile takip ettiğimiz bir prensiptir. Bununla birlikte, bunun gibi bir kararın bize olan güveninizi sarsacağının tamamen farkındayız ve bu güveni ihtiyacımız olan daha fazla zaman için takas etmek bir oyun yapımcısının vereceği en zor kararlardan birisi. Yine de bunun oyun için doğru karar olduğunu düşünüyor ve sizleri daha çok beklettiğimiz için özür diliyoruz. Buradaki asıl amacımız CyberPunk 2077’yi sizlerle beraber uzun yıllar beraber olacak bir deneyime dönüştürmek. Umarız bu kararı neden verdiğimizi ilerde anlarsınız.

Biz bu cümleleri kaleme alırken, Cyberpunk 2077 hem içerik hem de grafik olarak bitmiş durumda. Görevler, ara sahneler, beceriler ve oyun öğeleri ve Night City’nin size sunacağı bütün maceralar hazır durumda. Ancak bu kadar fazla sayıda içerik ve birbirini etkileyen karmaşık oyun dinamiklerinin arasında her şeyin üstünden tekrar geçmeli, oyun mekaniklerini dengelemeli ve birsürü hatayı düzeltmeliyiz. Büyük bir dünya, pürüzsüz hale getirilmesi gereken oldukça fazla şey anlamına geliyor ve biz de bu ekstra zamanı bunun için kullanacağız.

Bu hafta dünyanın her yanından oyun yazarları oyunumuzu oynamaya başlayacak. Bu ilk izlenimleri duymak ve 25 Haziran’da yayınlayacağımız Night City Wire’dan sonra yayınlayacakları incelemelere olan tepkinizi görmek için sabırsızlanıyoruz (ve bu konuda oldukça geriliyoruz). Bizler oyunun Kasım ayında yayınlanması için çalışırken, umarız bu ilk izlenimler oyun için olan sabırsızlığınızı bir nebze de olsa giderir.

Teşekkürler.

Yapılan duyuruda da okuduğumuz üzere CD Projekt Red önümüzdeki hafta Cyberpunk 2077 için Night City Wire isminde dijital bir etkinlik düzenliyor. Bu etkinliği nasıl takip edebileceğimizde dair elimizde henüz bir bilgi olmasa da oyunun resmi sosyal medya hesaplarını takip etmekte fayda var.

Bildiğiniz gibi SaniyedeKare ekibi olarak biz de bir Cyberpunk 2077 Çekilişi düzenlemekteyiz. Biz de bu vesile ile değişen Cyberpunk 2077 çıkış tarihinin yaptığımız çekilişte bir değişikliğe yol açmayacağını duyurmuş olalım. Çekilişimizin sona ermesinin ardından oyunu Steam üzerinden ön sipariş ile hediye hediye edeceğiz!

Cities: Skylines ve Democracy 3 üzerine doktora yapıyor. Online oyun oynarken farklı karakterlerin personalarına bürünmek kadar keyif aldığı bir şey yok.