E3 2019 SaniyedeKare'de izlenir

E3 2019 Konferansı: Hangi tarihte, saat kaçta, nereden ve nasıl izlenir?

Oyun severlerin heyecanla beklediği E3 2019 Konferansı kapıda! Bu yıl yine Los Angeles’ta gerçekleşecek konferansa 100’ün üzerinde ülkeden oyun yapımcıları ve stüdyoları, girişimciler ve yayıncılar katılacak. SaniyedeKare ekibi olarak bu konferansı yakından takip edecek ve hatta gecenin bir körü ekranlara getireceğiz!

E3 2019 ne zaman ve saat kaçta?

Bu yılki E3 konferansı 11-13 Haziran 2019 tarihleri arasında Los Angeles Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Konferansa gidebilecek şanslı takipçilerimiz ilgili bilgilere buradan ulaşabilirler. Ne var ki, biz oyun severleri asıl ilgilendiren sunumlar ve medya açıklamaları konferans başlamadan hemen önceki hafta sonunda gerçekleşecek. Büyük firmaların sunumlarını bizler de Türkçe anlatımımızla SaniyedeKare ekranlarına getirmeyi planlıyoruz. Bu sunumların günleri ve saatleri şu şekilde. Ayrıca saat farkından dolayı sabahın ilk saatlerine sarkacak sunumları da parantez içerisinde belirttik.

SaniyedeKare ekibi olarak, bizim de yayınlayacağımız beklenen sunumlar şu şekilde:

9 Haziran 2019 – Pazar

10 Haziran 2019 – Pazartesi

11 Haziran 2019 – Salı

Daha önceden duyurdukları üzere, Sony E3 2019’da yer almayacak. Yapılan açıklamada Sony şirketinin kullanıcı kitlesi ile etkileşime geçmek için yeni yöntemler aradığı ve bu sene E3 Konferansına katılmayacakları duyuruldu. Ayrıca yeni çıkacak PlayStation 5 konsolunun 2020’de piyasaya sürülme söylentileri şirketin bu hareketi ile güçlenmiş oldu.

Ayrıca Electronic Arts (EA) da bu sene konferans öncesi sunum yapmayacak bir diğer şirket. Yine de her yıl düzenledikleri EA Oyunları Oynama Etkinliğini konferanstan hemen önce 7-9 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirecekler. Bu etkinlikte yer alması tahmin edilen oyunlar ise şimdilik Anthem, Apex Legends, Battlefield V, FIFA 20 ve Star Wars: Jedi Fallen Order şeklinde.

E3 2019 nereden ve nasıl izlenir?

SaniyedeKare ekibi olarak yukarıda bahsettiğimiz sunumları kendi anlatımımızla ekranlara canlı olarak getireceğiz. Yıllardır gecenin bir körü bu sunumları izlemek için uyanıp bir de İngilizce anlamaya çalışma sıkıntısını bir nebze çözmeye geldik. E3 2019 öncesinde gerçekleşecek sunumları canlı olarak Twitch kanalımız üzerinden Türkçe anlatımımız eşliğinde izleyebilirsiniz. Ayrıca bu sunumlar hemen ertesi gün YouTube kanalımızda da yerlerini alacak.

Sunumların orijinallerini izlemek isteyen takipçilerimiz ise yapımcıların kendi internet siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden yayınlara ulaşabilecekler.

E3 2019: Microsoft Xbox Basın Konferansı

E3 2019: Bethesda Basın Konferansı

E3 2019: Ubisoft Basın Konferansı

E3 2019: Inside Xbox Basın Konferansı

E3 2019: Square Enix Basın Konferansı

E3 2019: Nintendo Direct Basın Konferansı