Need for Speed Heat

Need for Speed Heat geliyor!

Underground 2’den bu yana yüzü gülmeyen araba yarışı severlere müjde! Geçtiğimiz hafta iki dakikalık kısa bir videosu yayınlanan Need for Speed Heat’in ilk oynanış videosu Gamescom 2019’un ilk gününde yayınlandı! Oyunu, daha önce 2017’de Need for Speed Payback ve 2013’te Need for Speed Rivals’ı geliştiren Ghost Games geliştiriyor.

Need for Speed Heat ilk oynanış videosundan anladığımız üzere kurmaca bir şehir olan Palm City’de geçiyor. Hem şehrin ismindeki palmiyelerden, hem de oyunun ismindeki Heat kelimesinden bu şehrin Miami olduğunu anlıyoruz. Demek ki oyunda bol bol kumsal, okyanus ve aklımızı başımızdan alacak Miami kızları (?) göreceğiz. Oyunda iki farklı yarış türü bize sunulacağa benziyor. Bunlardan ilki gündüz gerçekleşen, para ödüllü Speedhunters Showdown ismindeki yarış serileri. Alıştığımız üzere burada polisler peşimizde olacak. Burada kazandığımız paraları da arabamızı gece yarışlarına hazırlamak için kullanacağız.

Geceleri ise bambaşka bir yarış dünyası bizi bekliyor. Burada hem rakiplerimiz daha dişli hem de peşimizdeki polisler daha zorlu olacak. Gece yarışlarından Rep isminde puanlar kazanacağız. Yani bu yarışları kazandıkça da namımız yürüyecek. Namımız yürüdükçe ve daha çok yarıştıkça, hem arabamızı modifiye edeceğiz hem de daha zorlu polislerle (ve elbetteki rakiplerle) karşılaşacağız.

Oyuna düzgün modifiye sistemi koymayanın annesi ölsün mü?

2004 yılında çıkan Need for Speed Underground 2’nin ardından yüzümüzü asla güldürmemiş olan bu seri, en azından şimdiye kadar yayınlanan videolarda biraz da olsa ümit vaat ediyor. Görünüşe göre arabamıza hem görsel olarak hem de performans olarak modifiyeler yapabileceğiz. Tabi bütün bu ihtimaller, bu oyun serisinin halen EA tarafından pazarlanması ile birlikte beni biraz da korkutuyor. Videoda bile karakterimizi değiştirirken Adidas reklamını ayakkabılar bahanesiyle gözümüze sokuvermişler.

Arabalarımız için her şey oyun parasıyla alınabilir ama “Direksiyon için düşme ihtimali yüzde 12 olan $4.99 değerindeki paketleri almanız gerekiyor.” deyiverirler diye korkuyorum.

Need for Speed Heat ne zaman çıkıyor?

Oyunun çıkış tarihi şu an 8 Kasım 2019 olarak görünüyor. Bu oyunu döviz kuru lafından nefret eden insanların inadına bir AAA fiyatlandırması ile karşımızda olacak. Oyun PC, PlayStation 4, ve Xbox One için aynı tarihte piyasaya çıkacak. Eğer aranızda hala EA Access ve Origin Access abonesi olan yiğitler varsa 5 Kasım’da bu oyuna kavuşabilirler. Ben kendi adıma başkaları oyunu alıp, inceleyip, oyunun bana kesinlikle Need for Speed Underground 2’den daha fazla zevk verdiğini kanıtlayana kadar satın almayı düşünmüyorum. Bunun yerine yıl sonuna kadar sahip olduğum bütçeyi E3 2019‘da duyduğumuz ve bizi heyecanlandıran oyunlar için saklıyorum.

Cities: Skylines ve Democracy 3 üzerine doktora yapıyor. Online oyun oynarken farklı karakterlerin personalarına bürünmek kadar keyif aldığı bir şey yok.