Nintendo Switch Pro

Nintendo Switch Pro 2020’de geliyor mu?

Kimilerine göre son yılların en başarılı konsolunu yaratan Nintendo’nun Switch’in yeni modelini piyasaya sürüp sürmeyeceği oyun severler açısından bir merak konusu. Son zamanlarda ortaya çıkan haberler ve dedikodular ise Nintendo Switch Pro’nun 2020 yılının sonuna doğru piyasaya sürüleceğini doğrular nitelikte.

Tayvan kökenli elektronik mecmuası Digitimes’ın haberine göre Çin’de üretilen yüksek kapasiteli (artık bu tam olarak ne demekse) işlemciler yeni Switch modelinin habercisi olabilir. Wall Street Journal’da teknoloji haberciliği yapan Takashi Mochizuki ise Nintendo’nun Switch serisinin ömrünü uzatmak için Lite modelinin ötesinde planlarını olduğunu geçtiğimiz yazın sonunda söylemişti.

Çıktığı günden bu yana — ülkemizde olmasa da — Avrupa ve Kuzey Amerika’yı kasıp kavuran Nintendo Switch, kısa pil ömrü ve Joy-Con Drift gibi sorunlarını sonradan üretilen serilerde çözmüştü. 2019’un Eylül ayında ise Nintendo Lite’ı piyayasaya sürerek daha sınırlı özelliklerle düşük bütçeli takipçilerini sevindirmişti.

Nintendo Switch Pro ne zaman piyasaya sürülecek?

Nintendo Switch hakkında yapılan en büyük iki eleştiri 4K çözünürlüğün desteklenmemesi ve düşük işlemci gücüydü. Nintendo Switch Pro ile bu iki konuda da gelişme olacağını tahmin ediyorum. Eğer ki Nintendo Switch Pro 4K çözünürlüğü destekler ve daha iyi bir işlemciye sahip olursa, muhtemelen daha pahalı bir etiket ile piyasaya sürülecektir. Tahminimce fiyatı $399.99 olur ve Nintendo Switch’in fiyatında da ufak bir düşüş gözlenir. Yani kazan kazan!

Bazı kaynaklar üretimin 2020’nin ilk çeyreğinde başlayacağını ve Switch Pro’nun piyasaya bu yılın ortasında sürüleceğini söylüyor. Sony ve Microsoft’un yeni konsollarının bu yılın sonunda piyasaya sürüleceğini düşünürsek, bu beklenti bence biraz aceleci. Ancak E3 2019‘dan itibaren almayı kafaya koyduğum bu konsolu ben de yakından takip ediyor olacağım ve herhangi bir gelişme olduğunda hem sitemizden hem de yan tarafta bulabileceğiniz sosyal medya hesaplarımızdan sizinle paylaşacağım.

Cities: Skylines ve Democracy 3 üzerine doktora yapıyor. Online oyun oynarken farklı karakterlerin personalarına bürünmek kadar keyif aldığı bir şey yok.