Night City Wire

Night City Wire’ın İlk Bölümü Yayınlandı!

Cyberpunk 2077’yi beklerken CD Projekt Red takipçilerinin merakını gidermek için bir seri haline dönüştüreceğini açıkladığı Night City Wire’ın ilk bölümü yayınlandı. Yarım saate yakın süren bu ilk yayında Cyberpunk 2077’ye dair yani oynanış görüntülerini izledik, Braindance isimli oyun mekaniğini öğrendik, oyunun yedinci bölgesi The Badlands hakkında yeni bilgilere sahip olduk ve CD Projekt Red’in Netflix ile bir süredir üzerinde çalıştığı anime serisinin haberini aldık.

CD Projekt Red henüz gecen hafta yaptığı açıklamada bizi şaşırtmış ve Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihinin 19 Kasım 2020’ye ertelendiğini duyurmuştu. Aynı duyuruda bu hafta gerçekleşecek dijital Night City Wire isimli etkinliği duyurmuş ve takipçilerini meraklandırmıştı. Yayının sonunda yapılan açıklamaya göre Night City Wire yayınları bir seri haline gelecek. Yayınlanan yeni fragmanı YouTube üzerinden, Night City Wire serisinin ilk bölümünü de hemen aşağıda izleyebilirsiniz. Yayından öne çıkan anları ise yazının devamında sizler için derledik.

Night City Wire’ın En Büyük Bombası: Braindance

Braindance Cyberpunk 2077 hakkında daha önce duymadığımız bir özellik. Yayını izlerken Caner bu özelliği Detroit Become Human’daki analiz sekansının daha gelişmiş bir haline benzetti. Bu özellik sayesinde oyuncu olmayan karakterlerin (NPC) anılarını tekrar izleyebileceğiz. Etkinlikte gösterilen örneğe göre bu anılara birinci kişi veya üçüncü kişi kamerası ile tanık olabileceğiz. Ayrıca bu hatıralar ses ve görsel gibi farklı katmanlarda kaydedilmiş durumda. Bu katmanları inceleyerek oyundaki bulmacaları çözmek ise oyunun en güzel özelliklerinden biri olacağa benziyor.

The Badlands

Gösterimin kısa bir bölümü de Cyberpunk 2077’nin yedinci bölgesi olarak anılan The Badlands hakkında oldu. The Badlands, Night City’i çevreyelen devasa alanda adeta Mad Max havasında takılacağımız bir bölge olarak karşımıza çıkıyor.

Cyberpunk: Edgerunners

Bir diğer yeni haber ise CD Projekt Red’in Netflix ve Studio Trigger ile bir süredir beraber çalıştığı Cyberpunk: Edgerunners isimli anime serisi. Studio Trigger’i daha önceden Kill La Kill, Promare, Darling and the Franxx ve Little Witch Academia gibi animelerden de biliyoruz. Toplamda 10 bölümden oluşan Cyberpunk: Edgerunners’in 2022 yılında Netflix’te yayınlanması bekleniyor.

Cyberpunk 2077’ye dair aldığımız yeni haberlerden bir diğeri ise Adam Smasher isimli metal yığını. Bu üç metrelik karakteri hikaye modunda bol bol göreceğiz gibi duruyor.

Sunucular, etkinliğin sonlarına doğru önümüzdeki haftalarda Night City Wire’ın ikinci bölümünün bizlerle olacağını açıkladılar. Cyberpunk 2077 hakkındaki yeni gelişmeleri beklerken Temmuz ayı boyunca devam edecek Cyberpunk 2077 Çekilişimize katılabilir ve oyun çıkmadan önce ön sipariş ile Steam kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Cities: Skylines ve Democracy 3 üzerine doktora yapıyor. Online oyun oynarken farklı karakterlerin personalarına bürünmek kadar keyif aldığı bir şey yok.