EA Play Live 2020

EA Play Live 2020’den Notlar

Electronic Arts’ın düzenlediği EA Play Live 2020 bu hafta gerçekleşti. E3 2020’nin iptal edilmesi ile birlikte kendi dijital organizasyonunu düzenleyen Electronic Arts, Apex Legends, Star Wars: Squadrons, It Takes Two, FIFA 21 ve birçok diğer oyun hakkında önemli bilgiler verdi.

Aslında Haziran ayı başında gerçekleşmesi beklenen etkinlik, Electronic Arts tarafından Black Lives Matter protestoları sebebiyle 18 Haziran’a ertelenmişti. Toplamda yaklaşık 50 dakika süren bu dijital etkinliğin tümünü buradan izleyebilirsiniz. O kadar vakti olmayan takipçilerimiz için EA Play Live 2020’den öne çıkan notları ve gösterimleri hemen aşağıda bir araya getirdik.

Apex Legends Nintendo Switch’e geliyor!

Etkinlikte Electronic Arts’ın Battle Royale dünyasına hızlı bir şekilde giriş yaptığı oyunu Apex Legends’ın Nintendo Switch için piyasaya sürüleceği ve platformlar arası oyunun (cross-platform) destekleneceği açıklandı. Aynı zamanda Lost Treasures etkinliğinin 23 Haziran’da yayınlanacağını duyurdular.

Star Wars: Squadrons Fragmanı yayınlandı

Yeni Star Wars oyunu olan Star Wars: Squadrons etkinlikten birkaç gün önce yayınlanmıştı. Oynanış video’sunu şuradan izleyebileceğiniz oyun bu yılın sonunda bizlerle olacak.

EA Play Live 2020’nin Yıldızı: It Takes Two

Benim için etkinliğin öne çıkan anlarının başında Josef Fares ve oyun geliştiricisi şirketi Hazelight Studios’un yeni oyunu It Takes Two’nun tanıtıldığı anlar geliyor. Oldukça orijinal bir hikayeye sahip olan oyun macera türünde kooperatif bir platformer olacağa benziyor. Oyunu Josef Fares’in kendi ağzından dinliyoruz.

FIFA 21 (ve Madden 21)

Çok acayip. Electronic Arts’ın da tek bir video’da bize anlatmaya çalıştığına göre FIFA serisi ve Madden serisi artık toplasan tek bir oyun ediyor. Katılıyorum. Şaka bir yana, iki sene önce FIFA 19 incelemesini ve FIFA 19 FUT Champions izlenimlerimizi yazmıştık, FIFA 20‘yi ise sadece neden almayacağımızı anlatmakla geçtik. Görünüşe göre FIFA 21 için sitemizde okuduğunuz satırlar yalnızca bunlar olabilir.

EA Play Live 2020 Bonusu: Yeni bir Kaykay Oyunu!

Şüphesiz ki EA Play Live 2020’nin bir diğer heyecan uyandırıcı haberi, Electronic Arts’ın yeni bir kaykay oyunu üzerinde çalışması. Tony Hawk’s Pro Skater’ın bitmek bilmeyen serisi çocukluğumuzun korsan oyunlarının unutulmazlarından olmuştur. İçimdeki şöyle güzel bir kaykay oyununa olan özlem, neredeyse yeni bir Need for Speed: Underground 2’ye olan özlemle aynı. Bu arada malesef Electronic Arts Need for Speed: Underground benzeri bir oyun üzerinde henüz çalışmıyor.

Cities: Skylines ve Democracy 3 üzerine doktora yapıyor. Online oyun oynarken farklı karakterlerin personalarına bürünmek kadar keyif aldığı bir şey yok.